Котли тривалого горіння
Коли клієнт вирішує купити твердопаливний котел, одним із найважливіших факторів при виборі котла є час роботи на одному завантаженні паливом. При цьому час горіння залежить від багатьох факторів:
- вид та якість палива;
- потужність котла та опалювана ним площа;
- параметри димоходу;
- наявність автоматики.
При цьому існує таке умовне визначення як казан тривалого горіння .
Насправді найчастіше прийнято називати котлами тривалого горіння котли циліндричної форми шахтного типу з верхнім горінням або котли з теплообмінниками полочного типу. І ті, й інші повинні бути укомплектовані автоматикою управління насосом і подачею повітря для горіння.
Головний принцип роботи котлів тривалого горіння полягає у штучному збільшенні тривалості горіння палива. Це призводить до отримання більшої кількості теплової енергії з однієї кількості палива в порівнянні з традиційним котлом прямого горіння. В результаті для обігріву приміщень використовується менший обсяг палива і, відповідно, економляться фінансові кошти.
Усі моделі котлів тривалого горіння оснащуються вентиляторами для подачі повітря в топку та системою автоматики, яка регулює роботу вентилятора в залежності від заданої температури нагрівання. Зміна інтенсивності подачі повітря впливає тривалість горіння палива, що дозволяє регулювати температуру в приміщенні.